Dezynfekcja ozonem

Dezynfekcja-Ozonem.pl

Dezynfekcja ozonem Szczecin
Czym jest dezynfekcja ozonem?

Dezynfekcja (odkażanie) polega na niszczeniu chorobotwórczych drobnoustrojów zwanych też mikrobami, mikroorganizmami lub zarazkami. Do mikrobów należą: bakterie, pierwotniaki, wirusy, glony i niektóre grzyby. Wirusy, bakterie i inne mikroorganizmy niewidoczne są dla oka i znajdują się praktycznie wszędzie: na przedmiotach codziennego użytku, urządzeniach sanitarnych, jak i we wdychanym przez nas powietrzu.

Należy zacząć oczywiście od podstawowej dezynfekcji, jaką jest dokładne mycie rąk. Ozonowanie jednak zapewni dekontaminację, czyli oczyszczenie wszelkich powierzchni oraz usunięcie i unieszkodliwienie substancji potencjalnie toksycznych i niebezpiecznych dla zdrowia. Ozonowanie jest jedną z najskuteczniejszych metod, dzięki której można pozbyć się drobnoustrojów wywołujących wiele groźnych chorób, takich jak: kiła, trąd, cholera, gruźlica, wścieklizna, zapalenie płuc, zapalenie opon mózgowych i infekcji skóry. Dezynfekcja polega na niszczeniu zarazków i ich form przetrwalnikowych w celu zapobieżenia przenoszeniu niebezpiecznych chorób. Zdecydowanie lepiej jest zapobiegać niż leczyć – na takiej zasadzie działa profilaktycznie ozonowanie. Wirus grypy może przetrwać od 5 godzin do 7 dni na powierzchni zewnętrznej w zależności od temperatury i wilgotności otoczenia i przez ten czas pozostaje aktywny. Dlatego tak ważna jest dezynfekcja. Drobnoustroje giną już od śladowych ilości ozonu. Działanie tego gazu polega na ingerencji w proces przemiany materii zarazków. Ozon przedostaje się przez błonę komórki bakterii blokując jej system odporności, a to z kolei prowadzi do jej całkowitego rozpadu.

Ozon usuwa Koronawirusa!!!
Oferta firmy H2O:

  • Kompleksowa dezynfekcja pomieszczeń skażonych Koronawirusem (COVID-19)
  • Ozonowanie pomieszczeń po skażeniu wirusami i bakteriami
  • Usuwanie z otoczenia roztoczy będących przyczyną alergii
  • Zwalczanie różnego rodzaju insektów, szkodników
  • Usuwanie nieprzyjemnych zapachów
Wirusy
Roztocza
Szkodniki
Zapach

Ozon należy do najsilniejszych utleniaczy, co skutkuje ponad tysiąckrotnie większą zdolność do usuwania wirusów, bakterii, grzybów, pleśni od konwencjonalnie stosowanych związków typu chlor czy fluor. Skuteczność dezynfekcji ozonem przewyższa promieniowanie UV i filtry HEPA. Ozon nie pozostawia po sobie toksycznych półproduktów rozpadu, nie odkłada się w tkankach organizmów żywych, nie skaża gleby ani wody, nadmiar ozonu rozkłada się do tlenu, co czyni ozon bardzo ekologicznym i przyjaznym dla środowiska.

Ozon zwalcza Koronawirusa
Badanie potwierdzające skuteczność ozonowania

Istnieje wiele badań naukowych, które pokazują, że ozon jest w stanie zniszczyć koronawirusa SARS, a struktura nowego koronawirusa 2019-nCoV jest prawie identyczna z SARS. Koronawirusy, o których słyszymy przez epidemię, przenoszą się drogą kropelkową, a więc po kichnięciu, czy kaszlnięciu wirus osadza się na powierzchni, przez którą może zarazić się inna osoba. Według badań koronawirus w temperaturze ~4 stopni Celsjusza może pozostać aktywny nawet do 28 dni. Na powierzchni w pomieszczeniu, gdzie panują standardowe, pokojowe warunki koronawirusy pozostają zakaźne od 2 do 9 godzin. Ozonowanie pomieszczenia, biura czy mieszkania, z pewnością zmniejsza ryzyko zarażenia koronawirusem, wirusem grypy i innych. Wyniki badań przeprowadzonych przez Institute of Virology w Hubei (Chiny) potwierdziły skuteczność ozonowania w niszczeniu nowego koronawirusa 2019-nCoV. Ozon jest jednym z najsilniejszych utleniaczy, jest skuteczniejszy niż inne dezynfektanty. Wirusy osłonkowe są bardziej wrażliwe na czynniki fizyko-chemiczne niż wirusy bezosłonkowe, jako że koronawirus 2019-nCoV jest wirusem osłonkowym, jest on wyjątkowo wrażliwy na ozonowanie.

Laboratorium Badań Epidemiologiczno-Klinicznych Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej dokonało oceny skuteczności dezynfekcji ozonem. Przeprowadzone badania wskazały, że zastosowanie takiej formy odkażania jest bardzo dobrą alternatywą dla tradycyjnych sposobów dezynfekcji. Dzięki zdolności do swobodnego rozprzestrzeniania się gazu, skutecznie wykonany zabieg umożliwia usunięcie zanieczyszczenia biologicznego z trudno dostępnych oraz łatwych do przeoczenia miejsc. Ocena skuteczności dezynfekcji po przeprowadzonym ozonowaniu wykazała bardzo wysoką redukcję zanieczyszczeń mikrobiologicznych. Ozonowanie okazało się również skuteczne w stosunku do drobnoustrojów trudniejszych do zwalczania innymi metodami. Ozonowanie niszczy nie tylko same bakterie, ale również przykrą woń, która jest efektem procesów gnilnych zachodzących wskutek ich działania na produkty spożywcze.

Firma h20 usługę ozonowania wykonuje tylko na profesjonalnym sprzęcie na terenie
całego woj. zachodniopomorskiego.

Ozonowaniem zajmujemy się od lat
Posiadamy bardzo duże doświadczenie

“Ozone should be adopted as a weapon in the global fight against COVID-19.”
Zhou Muzhi - Professor, Tokyo Keizai University Head, Cloud River Urban Research Institute

H2O
USŁUGI HYDRAULICZNE,
HYDROIZOLACJE,
SPECJALISTYCZNE SPRZĄTANIE,
OZONOWANIE


Nasze usługi:

Ozonowanie – dezynfekcja dla zdrowia i bezpieczeństwa

Ozonowanie

Banki, urzędy, sklepy
Nasza firma świadczy usługi ozonowania, dzięki nowoczesnym urządzeniom. Zajmujemy się dezynfekcją miejsc publicznych, budynków i instytucji. Odkażamy banki, sklepy i sieci gastronomiczne. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy.

Ozonowanie

Transport i komunikacja miejska
Wykonujemy dezynfekcję ozonem w środkach komunikacji miejskiej i transporcie publicznym, w którym aż się mnoży od bakterii. Zajmujemy się ozonowaniem tapicerek, foteli i poręczy odkażając wnętrza autobusów. Ponadto usuwamy nieprzyjemne zapachy!

Ozonowanie

samochody
Ozon wytwarzany przez nasze ozonatory samochodowe nie powoduje uszkodzenia elektroniki, odbarwień tapicerki, skóry i plastików. Wykonujemy profesjonalną dezynfekcję ozonem wnętrz samochodowych i grzybów z klimatyzacji.
Firma H2O

Współpracujemy z firmami:

BIMS PLUS

ALIMEX

SUPON BHP

KRIS BHP

AQUA

ANA ZH ARPO


Copyright © 2020 www.dezynfekcja-ozonem.pl
Produkcja www.FabrykaStron.eu Na stronie stosujemy pliki cookies. Można dokonać zmiany ustawień cookies. Szczegóły Polityka Prywatności.